Teknoloji

Apple, dev ekran boyutuna sahip katlanabilir bir MacBook üretecek

Yeni bilgilere göre, Apple 20 inç katlanabilir ekrana sahip bir MacBook üzerinde çalışmaya başladı. Şirket 20,25 inç OLED ekran ve bu ekran Güney Koreli bir tedarikçi tarafından üretilecek. Birden fazla Güney Koreli ekran tedarikçisi olsa da, Samsung’un katlanabilir cihazlar ve ekranlar yapma konusundaki uzmanlığı göz önüne alındığında, burada Samsung’u görmezden gelemezsiniz. Muhtemelen Apple Rebuild SAMSUNGbununla ilgilenecek.

Daha önce Apple’ın MacBook ve iPad’in daha yüksek sürümleri 2027’ye kadar katlanabilir bir form faktöründe başlatılması planlandığı bildirildi. Katlanabilir cihazlar OLED panel kullanımını gerektirdiği için Apple aslında bu türde adından söz ettirmiş durumda. Samsung Ekranile devam edebilir.

Apple’ın yeni MacBook’unun ekranı 20.25 inç boyutundaolacak, ancak katlandığında 15.3 inç boyutunda da not edilecektir. Bu ekran, mevcut en büyük iPad Pro’dan daha büyük, ancak 16 inç MacBook Pro’dan daha küçük.

Apple’a ekran tedarik edecek şirketin Samsung olup olmadığı konusunda şu an için resmi bir bilgi yok. Apple, katlanabilir MacBook’u piyasaya sürme konusunda dikkatli olacak ve muhtemelen hem MacBook hem de iPad’i OLED ekranlara geçirene kadar Piyasaya sürülmeyeceği tahmin ediliyor. Şu anda yalnızca ileri teknoloji iPhone ve Apple Watch modellerinde OLED ekran bulunurken, diğer Apple ürünlerinde LCD veya Mini-LED paneller kullanılıyor.

Ancak, Apple’ın 2024’te OLED ekranlı 2 iPad modeli başlatma planları bu durumu yakında değiştirecektir. Söz konusu iPad için OLED ekranlar LG ve SamsungBu nedenle Apple, katlanabilir MacBook projesinin OLED paneli için Samsung’un yanı sıra LG Display’e yönelebilir.

Ayrıca bir diğer haber de Apple’ın ipad miniboyut 10 inç katlanabilir bir cihazla değişmek istediğin için Bu bilgilerden hangisinin doğru olduğunu zaman gösterecek ancak bu gelişmeyle ilgili niyetlerinizi aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu