Haber

Başkan Topaloğlu: “Sağlıklı bir gençlik yetiştirmeye çalışıyoruz.”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 25-30 Aralık tarihleri ​​arasında Kocaeli’de yapılacak Ümit Genç U-21 Türkiye ve Avrupa Şampiyonası’na Kemer’de hazırlanan milli karatecileri ziyaret etti. düğün salonu SporSalona çeviren Önder Topaloğlu, karatecilerle sohbet ederek gösteri maçını izledi.

Göynük Mahallesi’nde karate ile ilgilenen sporcuların antrenman yapabileceği spor salonu olmadığı için devreye giren Başkan Topaloğlu, Göynük Ahucum Düğün Salonunu karatecilere tahsis etti. Önder Topaloğlu’na Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal eşlik etti.

Ümit Genç U21 Türkiye ve Avrupa Şampiyonası’na Kemer’den katılacak 8 milli karateci başarılarıyla milli takım takımına girmeye hak kazanacak.

Şampiyonaya tam anlamıyla hazırlanan sporcular, Lider Topaloğlu’na küçük bir gösteri maçı da hediye etti. Başkan Topaloğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Eğitim varsa gelecek vardır” sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatarak, çocukları spora alıştırmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Sporla ilgilenen bir çocuğun kötü alışkanlıklardan da uzak durduğuna işaret eden Topaloğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sporcunun akıllı, çevik ve ahlaklı sporcusunu severim” sözünü hatırlatmak isterim. .” söz konusu.

Topaloğlu, “Emin hocamızı belediyemize kazandırarak çocuklarımızın düzgün karate eğitimi almasını sağladık. Yaklaşık 100 çocuğa karate eğitimi veriyoruz. Düğün salonunu spor salonuna çevirdik. Sağlıklı gençler yetiştirmeye çalışıyoruz. Volkan Kaplan abi de 80 çocuğa kickboks kursu veriyor.Kemer Belediyesi olarak gençlerimize her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz.”

Milli sporcu Merabi Sumanidze yaptığı açıklamada, “Çalışmalar çok iyi gidiyor. Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Amacımız kulübümüzü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Başaracağımıza inanıyorum. Necati Lider verdi” Bize burası. O her zaman arkamızda duruyor.”

Milli sporcu Damla Gün de Türkiye Şampiyonası’na çok iyi hazırlandıklarını belirterek, kendilerine geniş bir salonda antrenman yapma imkanı verdiği için Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu