Ekonomi

Bitcoin, Federal Reserve’ün faiz artırımlarındaki duraklamanın ortasında 36.000 dolarlık zirveye yaklaşarak yüksek kalmayı sürdürüyor

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Pazartesi günü yüksek kalmayı sürdürdü; önde gelen dijital para ticareti 35.200 dolara yaklaşarak son zamanların en yüksek seviyesi olan 36.000 dolara yaklaştı. Bu, Mayıs 2022’deki şiddetli ayı piyasasından bu yana en yüksek fiyatlardan bazılarına ve Aralık ayının en düşük seviyesi olan 16.000 $’dan önemli bir toparlanmaya işaret ediyor. son miting, Bitcoin’inÖnceki düşük volatilite aşamasından uzaklaştı ve sadece birkaç hafta içinde fiyatında %30’luk bir artışı tetikledi.

Fiyat istikrarı, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırmayı durduracağı beklentileriyle bağlantılıdır.

Bu artışın temel katalizörleri arasında, ilk spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) ABD düzenleyici onayının beklenmesi ve Bitcoin’in “dijital altın” statüsünü güçlendiren Orta Doğu jeopolitik riskleri yer alıyor. Bu senaryo, kripto para birimleri gibi daha riskli varlıklara yatırım yapılmasını teşvik ediyor.

eterve diğer dijital varlıklar gibi Cardano Büyüme, Polygon gibi altcoinlerde de görülüyor. Tahminler, Bitcoin’in yakın gelecekte 50.000 dolara yaklaşabileceğini gösteriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-inebolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu