Haber

İsrail Parlamentosu’ndan “İsraillileri öldürmekle suçlanan Filistinlilerin idam edilmesi önerisine” ilk onay

İsrail Meclisi, İsraillileri öldürmekle suçlanan Filistinli mahkumlara ölüm cezası uygulayan bir yasa tasarısını ilk kez hazırlık oturumunda onayladı.

Meclis’ten yapılan yazılı açıklamada, 55 milletvekili hazırlık oturumunun lehinde, 9 milletvekili aleyhte oy kullandı.

Hazırlık oturumunda onaylandıktan sonra, yasayı hangi komitenin hazırlayacağını belirlemek için Meclis Komitesine danışılacaktır.

İsrail’deki terör suçluları için ölüm cezasını getiren yasa tasarısı, 26 Şubat’ta Parlamento Komisyonu tarafından kabul edildi.

Başbakan Binyamin Netanyahu, sosyal medya hesabından teklifin Meclis Yasama İşleri Komisyonu tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Yasa tasarısını Meclis’e sunan aşırı sağcı Yahudi İktidar Partisi’nin lideri ve Milli Güvenlik Bakanı Ben-Gvir de konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu:

“Yahudi Gücü’nün teröristlere idam cezası önerisi Meclis Komisyonu tarafından kabul edildi. Terör baskınında 2 Yahudi’nin öldürüldüğü bir günde bundan daha anlamlı bir şey olamaz.”

Teklif, hükümet tarafından kabul edildikten sonra Meclis’te yapılacak üç oylamada da onaylanıp yasalaşırsa, “İsrail vatandaşlarına karşı” terör suçu işleyenlere idam cezası verilecek.

Yahudi Güç Partisi lideri Ben-Gvir, fanatik Yahudi yerleşimcilerle birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemek, Filistinlilere silah çekmek, zorla Filistinlilerin evlerinin önüne çadır kurmak gibi birçok tartışmalı eyleme imza atmıştı. evlerini terk edin.

Netanyahu’nun Itamar Ben-Gvir’in partisi Yahudi Gücü ile yaptığı koalisyon anlaşmaları, terör suçları için ölüm cezası konusunu da içeriyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu