Teknoloji

“Lityum-iyon pillerin patentinde Çin’in ağırlığı büyük”

Geçtiğimiz yıllarda bahar dönemlerinde en yoğun günlerini yaşayan Aydın 2. el oto piyasasının, son 3 haftadır alışveriş açısından en sakin günlerini yaşadığı belirtildi. Aymas Galericiler Sitesi’nin batı kısmındaki alana sabah saatlerinde akın eden yüzlerce kişi, satmak istedikleri aracı sergiledi.

Araç aramak için pazara akın eden birçok kişi aradıkları aracı aradıkları numaralarda bulmaya çalıştı. Piyasadaki kamyonet sayısı yok denecek kadar azken, hem alıcılar hem de satıcılar otomobil fiyatlarının gerçek değerinin çok üzerinde olduğunu belirtti. Alıcılar fiyatları yüksek bulurken, satıcılar sattıkları aracı dolduramamaktan endişe duyduklarını bu nedenle herkesin çok tedbirli olması nedeniyle alım satım yapılmadığını belirtti.

Yıllardır her hafta pazar günleri 2. el oto pazarına geldiğini belirten Uğur Yıldız, 2020’de 12-13 bin TL olan 30 yaş üstü otomobil için 90-100 bin lira istendiğini belirterek, , “Seçim öncesi bir hareketlilik vardı. Seçimden sonra piyasa durdu. Aydın’da bugün işlem görülmedi. 2. el otomobil piyasasına yıllardır merakım ve piyasa takibim nedeniyle gelirim. Bugün meşgul. Ama iş yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu