Haber

Nihat Güler: “Deprem bölgelerinde sporun rehabilitasyon ve tedavi edici gücüne acil ihtiyaç var”

Tüm SporPatron İşadamları Sendikası Başkanı Nihat Güler, deprem bölgelerinde sporun rehabilitasyon ve terapi gücüne ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Tüm Spor İşletmeleri Patronları Birliği Lideri Nihat Güler, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen 11 ilde sporun tedavi ve rehabilitasyon gücünden faydalanılması gerektiğine dikkat çekti. Önder Güler, sismik bölgelerdeki konteyner kentlerde acilen çadır ve çadır kurulmasına ihtiyaç olduğunu belirterek, sporun faydaları arasında güzelleştirme gücü, terapi gücü ve rehabilitasyon gücü gibi değerli faydalarının olduğunu söyledi. Özellikle çocuklara yönelik spor faaliyetlerine acilen başlanması gerektiğini belirten Güler, “Sporun uyum sağlama gücü daha önce de dünyada afetlerde ve büyük yıkımlarda kullanılmıştır. Spor aktivite çadırları bir an önce devreye sokulmalıdır. Gençlik Bakanlığı ve Spor, depremde çok değerli işler yaptı.Emeklerinden dolayı Bakanımıza teşekkür ediyorum.Spor federasyonları aracılığıyla beyin sarsıntısı bölgelerinde acil spor aktivite çadırları kurarak, çocukların yaşadıkları travmayı daha çabuk atlatabilmelerini Bakanımızdan rica ediyoruz. Çocuklar spor yapıyor.”

Nihat Güler, deprem bölgesindeki spor salonlarının hasar tespiti ve yeniden açılması ile işletme sahipleri ve antrenörlerin normalleşme sürecini yürüterek maddi ve manevi desteğin önemine değindi.

Deprem bölgelerinde yeni şehir planlarında spor tesislerine özel önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Nihat Güler, “Doğal afetler sırasında spor salonları ve spor alanlarının doğal afetler için sığınak olarak kullanıldığını gördük. Sayının artırılmasında büyük fayda var. ve metrekare.” – İSTANBUL

haberefeler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu